неділю, 1 вересня 2019 р.

Перший урок 2019


Перший урок
«Добре тому жити, хто вміє дружити».
Мета. Розкрити значення дружби в житті кожної людини. Сприяти
формуванню добрих відносин між дітьми в класі, створенню дружнього
дитячого колективу. Вчити правильно обирати собі друзів, виробляти в собі
якості, що сприяють дружбі. Розвивати уміння дітей спілкуватися та
підтримувати товариські стосунки, співпрацювати, слухати, висловлювати
свою думку.
Виховувати тактовне ставлення до людей, потребу в друзях, чемне ставлення
учнів одне до одного, доброзичливість.
Очікувані результати:
розуміти, з чого починається дружба;
знати, кого називати другом;
вміти знаходити шляхи примирення.
Перебіг уроку
І. Організаційна частина
Дзвоник дзвенить, не стихає,
Школярів усіх скликає:
Гей, до класу поспішайте,
На місця свої сідайте.
ІІ. Вступна бесіда
Ось і промайнуло тепле літо. Я рада вітати вас в нашому світлому класі.
Ви відпочили, набрались сил і готові вчитися. Любі діти, я щиро вітаю вас зі
святом — Днем знань. Від усієї душі бажаю вам міцного здоров’я та
здійснення всіх бажань.
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.
- Про що ж ми сьогодні будемо з вами розмовляти? Я пропоную вам
пройти по лабіринту і дізнатися тему сьогоднішнього уроку.
 «Добре тому жити, хто вміє дружити».
Сьогодні, діти, я пропоную вам посадити і виростити дерево доброти і
дружби. Ось воно. Стовбур та гілочки в нього вже є, а от не вистачає чого?
(Коріння)
- Як же почуває себе дерево, у якого немає або мало коріння. Так само
себе почуває людина, в якої немає друзів.
Тому сьогодні ми поділимося роздумами, що таке дружба, з чого вона
починається, кого називати другом, яким повинен бути справжній друг,
спробуємо визначити правила дружби. Як тільки ми розвʼяжемо ці питання,
наше дерево зросте і зміцніє.
ІV. Основна частина
1. Гра-розминка «Це мій кращий друг i я!»
Якщо відповідь про вас, промовляєм хором враз:
«Це все я, цс все я, цс мій кращий друг i я»
Якшо нi-то мовчимо i тихенько сидимо.
А тепер давайте грати - треба вам відповідати.
Рано - вранці хто піднявся?
А хто сонсчку всміхався?
Хто веселий i бадьорий кожен день іде до школи?
Хто з вас працею своєю прикрашає дім i клас?
Хто приходить зранку в класс із запізненням на час?
Хто yмiє берегти ручки, зошити й книжки ?
А хто граючи в футбол у вікно заб'є нам гол?
Хто веселу вдачу має i yciм допомагає?
- Віповідали ВИ чудово, отже, приступаємо до роботи.
2. Робота з прислів’ями
Без вірного друга- дорожчі від багатства.
Людина без друга, велика туга.
Дружба та братство а знайдеш тримай.
Друга шукай, як дерево без коріння.

- Які ще прислів’я про дружбу ви знаєте?
*Людина без друга, як їжа без солі.
*Вірний друг-то найбільший скарб.
*Нових друзів наживай, а старих не забувай.
*Дружба все переможе.
*Дружбу дружбою шукають.
*Маєш друга - бережи, не маєш - знайди.
*Хто друга в біді залишає, той сам у біду потрапляє.
*Не той друг, що медом маже, а той що правду каже.
- Отже, в нашого дерева з'являється корінець «близькі стосунки».
3. Зараз ми з вами пограємо в гру, яка має назву
«Якщо ти добрий друг, то повинен».
Умови гри: Я читатиму вирази, якщо добрий друг це повинен робити, то
ви
підніміть руки вгору i потрясітъ ними, а якщо нi, то нічого не робіть.
Обманювати своїх друзів
Не брехати друзям
Говорити брехню поза очі
Допомагати друзям у складних ситуаціях
Підтримувати один одного
Насміхатися над друзями
Не залишати друзів у біді
Заступатися за друзів
Говорити друзям правду
Ображати друзів
Піклуватися про друзів.
- Молодці, діти. Добре виконали завдання і на нашому дереві
з'являється корінь «взаємна допомога».
4. Розв’язування проблемних завдань
Учитель: Говорити про поведінку інших легко, а як би ви
вчинили в таких ситуаціях?
Ситуація 1. Дівчинка обурено скаржилась мамі: «У нас у дворі
є такий поганий хлопчик – увесь час мене називає Валькою». «А ти як його
називаєш?» - запитала мама – «Я його взагалі ніяк не називаю. Я йому
просто кричу: «Ей,ти!»
- Чи правильно вчинила дівчинка? (Дівчинка сама повинна звати
хлопчика по імені , показуючи йому приклад.)

Ситуація 2 . У холодний зимовий день Наталка й Оленка йшли зі школи
додому. Наталка була тепло одягнена. На ній була тепла шубка і
рукавички. Її ранець зручно лежав на спині. А Оленка в школі забула
рукавички, тому портфель вона несла в голій руці.
- Рука в мене замерзла страшенно! - поскаржилась Оленка подружці.
Наталка відповіла:
-А в мене ні.
Так вони йшли до самого дому.
- Що можна сказати про Наталку?
- Як потрібно було їй зробити?
Ситуація 3. Це було ранньою весною. Маринка йшла до школи. Дорога
була погана, а вона в черевиках. І наскрізь промочила ноги. Прийшла в
клас. Дівчата обступили її, занепокоїлися: «Скоріше знімай черевики і
грій ноги». А Валя (вона жила близько від школи) збігала додому і
принесла валянки. Хороше було Маринці в той день - ногам тепло і на
душі радісно!
- Чому дівчинці було радісно?
- А ваш друг приходить вам на допомогу?
- А ви йому?
Слова вчителя.
- Діти, турботливе та поважне ставлення людини, її доброта завжди
приносять радість оточуючим. І навпаки, грубість, черствість, байдужість
до самопочуття людини, її долі – засуджуються дорослими та однолітками.
Отже, будьте,діти, милосердними, говоріть теплі, щирі слова один
одному, робіть добрі справи, здійснюйте гарні вчинки, і добро буде завжди у
вашому домі, родині, а головне – у вашому серці!
Корінь «турботливе ставлення»
5. Фізкультхвилинка
Гра «Хвиля»
Ваше завдання: сісти в одне коло, взятись за руки, не спираючись на
підлогу, піднятись всім разом, не створюючи хвілю. (виконати 2 – 3 рази)

А тепер усі разом зробимо висновок з усього сказаного і складемо вірш
про дружбу. Останнє слово кожного другого рядочка ви будете
добирати самі в риму.
Щоб могли ми гарно жити,
Треба вчитися... (дружити).
А не кидатись словами,
Щоб не стати ... (ворогами).

І запам’ятай собі —
З другом легше у... (журбі).
Друг нас виручити може,
У біді він ... (допоможе).
А як пісня, жарт чи сміх —
Радість ділиться на... (всіх).
Друг нас може захистити
Може з класом ... (помирити).
Друг не стане кепкувати
І на людях нас... (повчати).
А як сварять всі навкруг —
Йде на захист справжній... (друг).
І ніколи не забудь!
Й ти для друга — вірним... (будь)!
Й ще одне запам’ятай:
Друзів ти... (не забувай)!
Знай, моя дитино мила,
Дружба — це велика... (сила)!
- Це корінь «Спільні інтереси, смаки, погляди».

А тепер нам потрібно виконати завдання для того, щоб на нашому дереві
з'явилися листочки. Для цього ви повинні обвести свою долоньку, вирізати її
вибрати ознаки дружби з наданих слів і розмістити їх на листочках
долоньках.
Щирість, доброта, жадібність, довіра, злість, грубість, турбота,
щедрість, повага, чуйність, байдужість, чесність, жорстокість,
надійність.
- Чи легко бути другом?     (Ні, важко, так як треба самому бути
хорошою людиною)
  Отже, хочеш мати друга – будь ним. Це мудре старе правило.
Потрудися душею для людини,що знаходиться поруч , сприйми її радощі
й негаразди як свої власні, подумай про те, як зробити її життя
щасливішим, не пожалій для цього ні сил, ні часу.
Взаємоповага, чуйність, ввічливість — неодмінні ознаки дружного класу.
Неприпустимі в класі образливі прізвиська, непристойні жарти, неповага
до дівчат, грубість у взаєминах. Дружбу   можна легко зруйнувати
грубими, недоречними жартами.  Вам ще доведеться крокувати з класу в
клас  пліч-о-пліч. Перед вами буде виникати безліч проблем, але я хочу
сподіватись, що ви пронесете у своїх серцях довіру до людей, добро,
уміння дорожити дружбою.
 V.Підсумок уроку.
Вправа «Мікрофон»
- Що означає «дружити»?

Немає коментарів:

Дописати коментар

Сценарій родинного свята «Українські вечорниці» 2 клас

Сценарій родинного свята «Українські вечорниці» 2 клас Біля накрито столу Ганна. Розмовляє сама з собою. Ганна ...